logo Szlachetnych z drzewkiem 50x75procjpg

  • 111111111111

    PRACĄ DLA NASZYCH RODZIN I OJCZYZNY 
    ZBUDUJEMY POLSKĘ SPRAWNĄ, SILNĄ I SPRAWIEDLIWĄ

  • 2

Z okazji minionych Świąt przesyłam wszystkim Polakom i Wam bracia i siostry wielki prezent w postaci zatajonego bogactwa – link na dole. Przez chwilę wyobraziłem sobie, że nagle będziemy bogaci.

W Polsce powstaną kopalnie, huty i fabryki eksploatujące te bogactwa. Naród odżyje. Po chwili już wiedziałem co z tych inwestycji mogą mieć Polacy. Oprócz dziur w ziemi, zanieczyszczonych rzek, śmierdzącego powietrza, Nic!!! Dlaczego?. Bo kraje zależne takie jak Polska nie mają pieniędzy na inwestycje. Muszą brać kredyty pod zastaw przyszłej produkcji i spodziewanych zysków. Kredyty będą tak ustawione, że najpierw będziemy oddawać produkcję, ale ‘zrobiony’ kryzys obniży ceny na nasze produkty i trzeba będzie sprzedać kopalnie, huty i inne fabryki by spłacić kredyt. W dzisiejszej Polsce gdzie gospodarka jest zależna od zagranicznych globalistów a naród stracił chęć do aktywnego działania w obronie swojej wolności i niepodległości taki scenariusz jest pewny. Ten rząd który obiecał wyprowadzenie Kraju z zależności prowadzi wojnę z dużą częścią narodu o sprawy marginalne, zamiast konsolidować Polaków i ich zasoby do wspólnej walki przeciw zaborcy polskiej gospodarki. Nasza propozycja powołania powszechnego samorządu gospodarczego jako miejsca wspólnego działania prawie 2mln polskich przedsiębiorców z sektora mśp została zignorowana. Pan Morawiecki woli realizować dawne pomysły Henryki Bochniarz i rozwijać zależność Polski od kapitału zagranicznego niż wspierać polską przedsiębiorczość. Mówienie, że sektor mśp jest słaby, rozproszony i nie innowacyjny i nie będzie nigdy ważnym czynnikiem rozwoju Kraju, jest tylko dowodem na brak polityki gospodarczej, która ten sektor powinna wspierać. Takie poglądy neoliberalne były i są obecnie. Przypominam, że dynamiczny rozwój Polski może się odbywać tyko w warunkach gospodarki koordynowanej a nie pełnej otwartości, gdzie jest możliwa konsolidacja sił i zasobów narodu, który może pracować w demokracji partycypacyjnej. W takim Kraju z naszych bogactw będziemy mieć pożytek. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest powołanie powszechnego samorządu gospodarczego.

Pozdrawiam Andrzej Stępniewski.

Link do zatajonego bogactwa Polski.

http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

Tezy Programowe Szlachetnych

Wstęp 

Polska dokonała przez ostatnie 30 lat ogromnego skoku cywilizacyjnego, dwa razy więcej produkuje towarów i usług a eksport jest osiem razy większy. Żyjemy dłużej i znacznie lepiej. Nasz Kraj jest niewątpliwie piękniejszy, mądrzejszy i bardziej zasobny. Osiągnęliśmy to wielkim kosztem. Polacy należą do najszybciej starzejących się społeczeństw na świecie. Z Polski wyemigrowało za pracą ponad 2 mln młodych wykształconych osób. W Kraju w dalszym ciągu jest ponad 10% bezrobotnych głównie młodych wykształconych ludzi a dzietność polskich kobiet obniża się do poziomu 1,3 d/k, który grozi najpierw wstrzymaniem rozwoju a w konsekwencji...

....

Czytaj więcej...

login