logo Szlachetnych z drzewkiem 50x75procjpg

  • 111111111111

    PRACĄ DLA NASZYCH RODZIN I OJCZYZNY 
    ZBUDUJEMY POLSKĘ SPRAWNĄ, SILNĄ I SPRAWIEDLIWĄ

  • 2

Jutro 3-go maja będziemy obchodzili kolejną rocznicę uchwalenia przez polski Sejm pierwszej w Europie Konstytucji. Jest to dzień refleksji nad stanem naszej OJCZYZNY. Wczoraj 1-go maja obchodziliśmy święto PRACY, czyli dzień zadumy nad naszą indywidualną pozycją w społeczeństwie, bo praca i z nią związane zarobki taką pozycję określają. Dzisiaj 2-go maja spędzamy czas z RODZINĄ wykorzystując dwa dni świąt państwowych i wolny dzień między nimi. Czyli mamy trzy dni bardzo ważnych świąt następujących jedne po drugich, które układają się w magiczny trójkąt: 1 maj- PRACA, 2 maj –RODZINA, 3 maj –OJCZYZNA. W skrócie można powiedzieć PRO. Jak pewnie pamiętają Ci z którymi zaczynaliśmy naszą wędrówkę w kierunku SZLACHETNOŚCI, właśnie te trzy wartości były i są wskazaniami przy realizacji naszych zadań, które nadają naszemu środowisku szczególny charakter. Więcej o tej sprawie na www.szlachetni.pl .

W czasie naszego ŚWIETA PRO, składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia: owocnej PRACY, szczęśliwej RODZINY oraz silnej, sprawnej i sprawiedliwej OJCZYZNY.

Andrzej Stępniewski. Lipie 2.05.2016 rok.

Tezy Programowe Szlachetnych

Wstęp 

Polska dokonała przez ostatnie 30 lat ogromnego skoku cywilizacyjnego, dwa razy więcej produkuje towarów i usług a eksport jest osiem razy większy. Żyjemy dłużej i znacznie lepiej. Nasz Kraj jest niewątpliwie piękniejszy, mądrzejszy i bardziej zasobny. Osiągnęliśmy to wielkim kosztem. Polacy należą do najszybciej starzejących się społeczeństw na świecie. Z Polski wyemigrowało za pracą ponad 2 mln młodych wykształconych osób. W Kraju w dalszym ciągu jest ponad 10% bezrobotnych głównie młodych wykształconych ludzi a dzietność polskich kobiet obniża się do poziomu 1,3 d/k, który grozi najpierw wstrzymaniem rozwoju a w konsekwencji...

....

Czytaj więcej...

login