logo Szlachetnych z drzewkiem 50x75procjpg

  • 111111111111

    PRACĄ DLA NASZYCH RODZIN I OJCZYZNY 
    ZBUDUJEMY POLSKĘ SPRAWNĄ, SILNĄ I SPRAWIEDLIWĄ

  • 2

Kochani,

Według tradycji Chrześcijańskiej w noc wigilijną witamy Boga, który jako dziecko człowieka nam się objawił. Witamy Go każdego roku od ponad 2000 lat i mamy nadzieje, że tym razem zagości u nas na dłużej. I tak się dzieje u tych ludzi, którzy noszą Chrystusa w sercu cały czas i postępują zgodnie z jego wskazaniami, czyli robią dobro. A ci którzy są rozczarowani, że Pan nie został i nie będzie robił porządku na Świecie, wracają po Świętach na stare miejsca i narzekają na otaczające ich zło. Dlatego, żeby być w działaniu skutecznym, sprawnym i sprawiedliwym trzeba iść z Bogiem.
Dzieląc się opłatkiem, symbolem wspólnego losu, najczęściej życzymy sobie nawzajem dużo pomyślności i szczęścia oraz wszelakiego dobra, rzadziej mówimy o konieczności walki ze złem i dzieleniem się z innymi. W środowisku ludzi dążących do szlachetności i funkcjonujących wg reguł Ruchu Szlachetnych, życzenia Świąteczne poza typowo osobistymi, powinny zawierać wartości dotyczące Pracy, Rodziny i Ojczyzny. Biorąc to pod uwagę, niech mi będzie wolno przekazać najserdeczniejsze życzenia wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego 2016 Roku.

Z poważaniem Andrzej Stępniewski.

Tezy Programowe Szlachetnych

Wstęp 

Polska dokonała przez ostatnie 30 lat ogromnego skoku cywilizacyjnego, dwa razy więcej produkuje towarów i usług a eksport jest osiem razy większy. Żyjemy dłużej i znacznie lepiej. Nasz Kraj jest niewątpliwie piękniejszy, mądrzejszy i bardziej zasobny. Osiągnęliśmy to wielkim kosztem. Polacy należą do najszybciej starzejących się społeczeństw na świecie. Z Polski wyemigrowało za pracą ponad 2 mln młodych wykształconych osób. W Kraju w dalszym ciągu jest ponad 10% bezrobotnych głównie młodych wykształconych ludzi a dzietność polskich kobiet obniża się do poziomu 1,3 d/k, który grozi najpierw wstrzymaniem rozwoju a w konsekwencji...

....

Czytaj więcej...

login