logo Szlachetnych z drzewkiem 50x75procjpg

  • 111111111111

    PRACĄ DLA NASZYCH RODZIN I OJCZYZNY 
    ZBUDUJEMY POLSKĘ SPRAWNĄ, SILNĄ I SPRAWIEDLIWĄ

  • 2

Z ogromnym żalem pożegnaliśmy 19.02.2016r.w Chatham Kanada przyjaciela Antoniego Jedlińskiego przedstawiciela naszego środowiska na Kanadę. Mowę pożegnalną w imieniu naszego środowiska oraz harcerzy z Kraju wygłosił Jacek Wożniak.

 

Drogi Przyjacielu,
Kochany Antku.
CZUWAJ !

Dobry Pan Bóg zaprosił Cię do siebie bo uznał, że nadszedł czas odpoczynku. Księga Twojego życia na ziemi została zapisana do końca. Jestem pewny, że napisałeś ją po Polsku w języku Kraju, który kochałeś miłością bezinteresowną i bezgraniczną. Wiem o tym bo miałem honor i przyjemność dzielić z Tobą dużą część Twojego życia w Polsce i trochę przez telefon w Kanadzie.
Byłeś drogi Przyjacielu wspaniałym i wiernym kolegą, kochałeś wesołe życie jak mało kto, byłeś wspaniałym kompanem do naszych młodzieńczych zabaw.
A kiedy przyszedł czas harcerskiej pracy, którą traktowałeś zawsze jako służbę dla Polski, byłeś wzorem dla innych. Razem z naszym Druhem Drużynowym Zygmuntem Kukiełą i innymi harcerzami budowaliśmy łodzie, którymi chcieliśmy popłynąć do wymarzonej wolności. Ty popłynąłeś po nią do Kanady BATORYM, my walczyliśmy o Polskę w Kraju, Ty budowałeś Polskę w Kanadzie a my budujemy Ojczyznę na miejscu. Tobie i nam przy tej robocie grał z nieba na harmonii Marek Skolarski nasz harcerski hymn - „ Wszystko co nasze Polsce oddamy w niej nasze życie ….”.
Zawsze nasze rozmowy zaczynały się i kończyły harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ. Teraz żegnając Ciebie, jestem pewnym, że ten kawałek ziemi który jest miejscem Twojego wiecznego spoczynku- do Polski należy- a Ty w niebie z Zygmuntem, Markiem i innymi chłopakami dyskutujesz o Polsce i CZUWASZ.
Twój przyjaciel z Warszawy harcerz Andrzej Stępniewski.

Tezy Programowe Szlachetnych

Wstęp 

Polska dokonała przez ostatnie 30 lat ogromnego skoku cywilizacyjnego, dwa razy więcej produkuje towarów i usług a eksport jest osiem razy większy. Żyjemy dłużej i znacznie lepiej. Nasz Kraj jest niewątpliwie piękniejszy, mądrzejszy i bardziej zasobny. Osiągnęliśmy to wielkim kosztem. Polacy należą do najszybciej starzejących się społeczeństw na świecie. Z Polski wyemigrowało za pracą ponad 2 mln młodych wykształconych osób. W Kraju w dalszym ciągu jest ponad 10% bezrobotnych głównie młodych wykształconych ludzi a dzietność polskich kobiet obniża się do poziomu 1,3 d/k, który grozi najpierw wstrzymaniem rozwoju a w konsekwencji...

....

Czytaj więcej...

login