logo Szlachetnych z drzewkiem 50x75procjpg

  • 111111111111

    PRACĄ DLA NASZYCH RODZIN I OJCZYZNY 
    ZBUDUJEMY POLSKĘ SPRAWNĄ, SILNĄ I SPRAWIEDLIWĄ

  • 2

Kochani,

Zazwyczaj z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy sobie nawzajem ‘Zdrowych i wesołych Świąt w gronie rodzinnym, Alleluja’. I ja do tych życzeń się przyłączam.

Ale dla mnie okres Świąt Wielkanocnych ma większe znaczenie i nie dotyczy tylko spotkania rodzinnego przy suto zastawionym stole. Moim zdaniem jest to czas na rozważanie sprawy fundamentalnej dla każdego z nas i wymusza odpowiedź na zasadnicze pytanie. Co pozostawisz po sobie, dźwigając przez całe życie krzyż i podążając do tego co jest nieuchronne?. Przykład życia Jezusa wskazuje drogę jak postępować by zostawić po sobie dobro. Życząc wszystkim wyboru dobrej drogi życia, mam nadzieję na wesołe tegoroczne Święta, Alleluja.

Andrzej Stępniewski

Tezy Programowe Szlachetnych

Wstęp 

Polska dokonała przez ostatnie 30 lat ogromnego skoku cywilizacyjnego, dwa razy więcej produkuje towarów i usług a eksport jest osiem razy większy. Żyjemy dłużej i znacznie lepiej. Nasz Kraj jest niewątpliwie piękniejszy, mądrzejszy i bardziej zasobny. Osiągnęliśmy to wielkim kosztem. Polacy należą do najszybciej starzejących się społeczeństw na świecie. Z Polski wyemigrowało za pracą ponad 2 mln młodych wykształconych osób. W Kraju w dalszym ciągu jest ponad 10% bezrobotnych głównie młodych wykształconych ludzi a dzietność polskich kobiet obniża się do poziomu 1,3 d/k, który grozi najpierw wstrzymaniem rozwoju a w konsekwencji...

....

Czytaj więcej...

login